субота, 16 березня 2019 р.

пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Семінар-практикум


      15 березня 2019 року відбувся семінар- практикум вчителів початкових класів з теми  «Шляхи формування пізнавальної самостійності учнів в контексті реалізації Концепції Нової української школи».

    Тихович Н.В., вчитель початкових класів  Королівської ЗОШ І-ІІст., ознайомила учасників з використанням педагогічної технології  «Daily  в процесі формування читацької самостійності учнів. Технологія Daily 5 включає в себе п’ять видів діяльності: читання для себе, читання разом з другом, слухання, робота зі словами, письмо для себе. Вчитель презентувала систему завдань для реалізації даної технології.

   Продовженням став виступ Сливки О.І., вчителя  початкових класів     
Борщівської ЗОШ І-ІІІст.№1, яка продемонструвала фрагмент  інтегрованого уроку у 2 класі (Тема: «Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів із буквою. Розв’язування задач. Тварини в природі»).  Цікавими і дієвими є методи і прийоми застосовані вчителем.

       Під час майстер-класу Травінська Л.С., вчитель початкових класів     Верхняківського НВК «ЗНЗ Іст.-ДНЗ», запропонувала практичні вправи з використання  українознавчих задач і вправ на уроках математики. Учасники мали можливість попрацювати в групах, парах та індивідуально.

       Завершенням семінару була практична робота зі створення ментальної карти. (Тема «Частини мови»,  4 клас), яку підготувала  Миронюк В.Б., голова МО вчителів початкових класів.

        Семінар пройшов в дружній і теплій  атмосфері.

неділя, 10 березня 2019 р.

Засідання творчої групи




        22 лютого 2019 року, згідно плану роботи творчої групи вчителів початкових класів, відбулося друге засідання з теми «Компетентнісний підхід  - важливий аспект розвитку творчої особистості молодшого школяра».


   З предметними компетенціями присутніх ознайомила Федишин Г. Є., вчитель початкових класів Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1.
     Цікавим і пізнавальним був виступ         Костюк Л. Н., вчителя Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.№3-гімназія ім. Р.Андріяшика»,  яка ознайомила з побудовою інтегрованого курсу «Я досліджую світ», запропонувала присутнім систему завдань і вправ для використання на уроках.
   Продовженням стало повідомлення Прокопишин А. В., вчителя початкових класів Борщівської  ЗОШ І-ІІІ ст.№1,  про способи впровадження інтерактивних технологій на уроках української мови.Завершенням засідання став методичний діалог з елементами тренінгу.

        Зустріч пройшла креативно, творчо і продуктивно!



Семінар-практикум


07.02.2019р. на базі Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» відбувся семінар – практикум  вчителів початкових класів Борщівської ОТГ на тему: «Компетентнісний підхід до формування творчих і пізнавальних здібностей молодших школярів з використанням сучасних технологій»
Із особливостями функціонування освітнього закладу як середовища для формування ключових компетентностей  в умовах реалізації Концепції НУШ ознайомила присутніх директор Кобилянська Г.Р.
Учасників семінару приємно вразило розмаїте  озеленення та оригінальність дизайну класних кімнат і коридорів, а також матеріально-технічне  забезпечення кабінетів початкових класів.
«Ранкова зустріч» учнів 1 класу та фрагмент уроку  «Я досліджую світ» (вчитель Пилипів Д.П.) показали широкі можливості застосування знань, умінь та навичок  наймолодших школярів для успішної соціалізації , адже опанування знань та навичок відбувалось через діяльність. Першокласники  сміливо висловлювали свої думки про риси характеру, які виховує спорт, захоплювались досягненнями українських спортсменів, мріяли про власні перемоги.  Комфортне освітнє середовище класної кімнати та нові підходи до навчання учнів Нової української школи сприятимуть формуванню ключових компетентностей, що знадобляться їм у  професійному та повсякденному житті.
Пізнавальним та захоплюючим став  інтегрований урок у 2  класі з природознавства та літературного читання на тему: «Весняні явища природи. А Костецький «Починається весна» (вчитель Лисовська З.І.) Педагоги відзначили творчу атмосферу на уроці,  креативність учителя щодо використання прийомів та методів навчання. Школярі ,  працюючи  у групах, віртуально подорожували лабіринтами природи, милувались  її  неповторною красою , із задоволенням формували лепбук «Весна». Урок був не тільки платформою для здобуття знань і вмінь учнів, але й студією формування природничих, загальнокультурних та життєвих компетентностей   шляхом застосування інноваційних форм роботи.
Досвідом роботи з теми:  «Використання сучасних інноваційних технологій у школі» поділилася вчитель філії   Пищатинського НВН «ЗНЗ І ст. -ДНЗ» Наконечна Н.І.. Про діяльнісний підхід в умовах запровадження Концепції Нової Української школи у своєму виступі повідомила Кармаліта Г.Б., вчитель початкових класів  філії Висічанського НВК «ЗНЗ Іст.- ДНЗ», а також презентувала відеофрагмент ранкової зустрічі « Я мандрівник».
Народознавчо-краєзнавчий проект «Свято Стрітення: обряди, звичаї, традиції» особливо вразив присутніх, адже вони мали змогу подивитися театралізовану зустріч Зими і Весни, майстерно презентовану  учнями 3-4 класів  опорного закладу та філій (Король Н.Д., класовод 3 класу, Івасюк Г.Г., класовод 4 класу, Сабадаш Н.І., заступник директора з виховної роботи). Родзинкою свята став авторський відеоролик батька учениці 3 класу Бойко Вікторії «Весна походила- проталини  залишила». Пізнавальним було відео майстер-класу, де учні Пищатинського НВК «ЗНЗ І ст. -ДНЗ», відтворили традиції  випікання жайворонків (Дараманчук Л.І., зав.філією , Герман О.В., класовод 4 кл., Капуста О. І. , кухар школи) . Про значення стрітенської свічки розповіли учні філії Висічанського НВН «ЗНЗ І ст. -ДНЗ» (Баховець Н.М., зав.філією, Крейзберг Н.В., класовод 3 кл.). Зворушливою була розповідь отця Михайла Марущака про цілющі властивості стрітенської води.
З цікавістю та азартом усі  поринули  в процес виготовлення та оздоблення за прадавніми традиціями стрітенської  свічки під час майстер – класу, який продемонстрували Бойко М.В., член батьківського комітету та Борщ Л.І., вчитель образотворчого  мистецтва.  Творчій  та натхненній  співпраці учнів, вчителів, батьків сприяла невимушена атмосфера та очікування дива…
      М`ялковська О.Я., головний спеціаліст відділу освіти Борщівської міської ради,  Шморгун М.А., інспектор відділу освіти Борщівської міської ради, Миронюк В.Б., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів підвели підсумки роботи семінару-практикуму у формі дискусійної трибуни «Школа компетентностей - очікування чи реальність?»
         Жоден учасник семінару не залишився байдужим   та поніс світло стрітенської свічки , виготовленої власноруч , у свої та  шкільні родини.