субота, 31 березня 2018 р.

Організація освітнього простору

Наказ МОН від 23.03.2018 № 283
“Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи”
25/03/201828/03/2018 Tetyana Vlad засоби навчання і обПППерегянути наказ


 

четвер, 29 березня 2018 р.

ДПА 2017-2018н.р.

     До уваги вчителів 4 класів.


Орієнтовні вимоги

до змісту атестаційних завдань для

проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців)

у системі загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році

неділя, 25 березня 2018 р.

Вебінар-можливість підвищення кваліфікації

Освітній проект «На Урок»  25 березня о 12.00 провів перший  безкоштовний вебінар за темою:

«Інтерактивні технології в освіті: залучаємо учнів у процес навчання за допомогою Internet-сервісів»

Лектор вебінару – Наталія Кривко, учасниця Global Teacher Prize Ukraine та спікер Міжнародних (не) конференцій EdCamp Ukraine

Семінар-практикум вчителів початкових класів


              
   23 березня 2018 року на базі Борщівського будинку дитячої творчості відбувся семінар-практикум вчителів початкових класів  з теми «Формування творчих здібностей учнів шляхом використання проектних технологій». Проектування– це чудовий дидактичний засіб для навчання. Він дозволяє виховувати самостійну і відповідальну особистість, розвиває творчі задатки і розумові здібності.

                 Шушко Л.Р., вчитель початкових класів Борщівського НВК  «ЗНЗ І-ІІІ ст. №3 ім. Р.Андріяшика», у своєму виступі зосередила  увагу на те, що використання даного методу на уроках природознавства дозволяє учням формувати цілісну картину світу, який вони вивчають, відчути себе єдиним цілим з природою – началом всіх начал.
У своїй доповіді Жара Т.Б., вчитель початкових класів  Борщівського НВК  «ЗНЗ І-ІІІ ст. №3 ім. Р.Андріяшика», запропонувала розробки проектів для використання  на уроках трудового навчання. Які сприяють розвитоку морально-трудових якостей, працелюбності в процесі самостійної практичної  проектної діяльності
 Міщенко Л.В. і Понтус Г.І., вчителі початкових класів Циганської ЗОШ І-ІІІст. ім.І.Франка, представили вернісаж проектів для підвищення  креативно–пізнавального інтересу учнів до навчання. Про використання методу проектів у виховній роботі розповіла Шкварок Г.Д., вчитель  початкових класів Борщівської ЗОШ І-ІІІст.№1.Педагог переконана, що використання методу сприяє розвитку ініціативи, самостійності, організаторських здібностей, стимулює процес саморозвитку. Цікавим продовженням роботи семінару став майстер-клас від Миронюк В.Б., вчителя початкових класів Верхняківського НВК «ЗНЗ Іст.-ДНЗ». Педагоги мали можливість вдосконалити свої уміння планувати проектну діяльність учнів під час групової роботи над складанням паспорту проекту «Шевченкове слово в віках не старіє».


             Учасники семінару підсумували, що метод проектів найактивніше сприяє формуванню творчих здібностей. Проектна технологія дозволяє готувати учнів до життя у соціумі.


вівторок, 20 березня 2018 р.

Державний стандарт початкової освіти

Затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. Відповідне рішення було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 21 лютого 2018 року.
«Саме в цьому документі закладено ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти – що визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів», –  розповіла Лілія Гриневич.
У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями:
  1. мовно-літературною
  2. математичною
  3. природничою
  4. технологічною
  5. інформатичною
  6. соціальною і здоров’язбережувальною
  7. фізкультурною
  8. громадянською та історичною
  9. мистецькою

Державний стандарт початкової освіти